Kam s deťmi v Košiciach?

Druhé najväčšie mesto na Slovensku ponúka široké možnosti na trávenie voľného času s deťmi. Rodičia si môžu vybrať spomedzi baby friendly podnikov, voľnočasových aktivít na čerstvom vzduchu, ale zaujímavý program sa nájde aj pri daždivom počasí.

Do prírody

Anička

Park Anička pri brehu Hornádu je obľúbeným miestom Košičanov na športovanie, relax a aj pre deti. Môžete ich vziať na piknik na lúke, ale aj do multifunkčného detského areálu. Čaká na nich minigolf, pieskové ihrisko, bludisko, lezecké steny, preliezačky - skrátka množstvo atrakcií a možností na hranie. Počas leta je v areáli navyše aj minizoo s domácimi zvieratkami.

Lesopark Bankov

Rekreačná časť neďaleko Košíc je ideálna na opekanie vďaka množstvu ohnísk, ale aj na prechádzky v prírode, a dokonca ponúka aj náučný chodník, s ktorým sa dostanete až na Jahodnú. Časť Horný Bankov poteší aj priaznivcov minigolfu, samozrejmosťou sú občerstvenia. Dolný Bankov zas zdobí najstarší hotel na Slovensku.

Mestský park

Park medzi železničnou stanicou a centrom Košíc bol v minulosti kúpeľným miestom. Dnes v ňom sídli kúpalisko a oázu pokoja v Starom Meste si zas vychutnáte pri jazierku s kačkami. Pre tých najmenších sú v parku 2 detské ihriská plné preliezačiek, tínedžerov zas môže potešiť športový park s ihriskom.

košice park

 

Rekreačný areál Alpinka, Detská historická železnica a Tarzánia

V areáli sa nachádza detské ihrisko, bufet, reštaurácia, golfové ihrisko aj westernové mestečko. Veľkým lákadlom je lanový park Tarzánia. Užite si deň v prírode a prekonajte svoj strach z výšok - vo výške 4 až 10 metrov je postavených 32 prekážok. Detská historická železnica patrí jednoznačne medzi najvyhľadávanejšie lokality v okolí Košíc pre rodiny z Košíc, ale aj z okolia. Železnička má dĺžku 4,2 kilometra, prechádza krásnym zeleným Čermeľským údolím a má na svojej dĺžke tri zastávky. Vo vozovom parku očaria malých aj veľkých fanúšikov vlakov 2 parné a 3 motorové rušne. Detská železnica organizuje viaceré podujatia priamo v Čermeli, ale podniká aj výlety za krásami, ktoré sú ďalej od Košíc.

Zoo Košice, Dinopark a bobová dráha

Ideálna destinácia na celodenný výlet pre rodiny s deťmi, ale aj priateľov, ktorí chcú zažiť deň plný spoznávania a zábavy. Zoologická záhrada sa rozprestiera na 288 hektároch (pripravte sa na kardio prechádzku) a je domovom približne 1 200 zvierat, ktoré žijú vo veľkých rozľahlých výbehoch. Súčasťou zoo je aj Dinopark so statickými a ozvučenými robotickými modelmi dinosaurov v životných veľkostiach. Svoj výlet môžete ukončiť adrenalínovo na 800 metrov dlhej bobovej dráhe.

 

 

V prípade nepriaznivého počasia

Steel Park

Kreatívna fabrika v Kasárňach/Kulturparku uchváti deti aj dospelých 50 exponátmi, ktoré aktívnym hraním približujú oceľ z pohľadu hutníctva, geológie, fyziky, chémie, magnetizmu aj robotiky. V „továrni” čaká na deti interaktívne pieskovisko, geologický vrták, magnetická lávka či robotický futbal. Svoje hlávky si zas potrápia s vedeckými hračkami, ktoré objasňujú prírodné zákonitosti. Návšteva plná informácií a poznatkov je ukončená certifikátom, ktorý si každé dieťa odnesie domov.

 

 

Lezecká stena Rozlomity

Adrenalín v interiéri ponúka Lezecká stena Rozlomity. V športovej hale na Študentskej 1 nájdete všetky druhy halového lezenia a ďalších pridružených športov - lezenie s lanom, bouldering, zlaňovanie, drytooling, slackline. Desaťmetrová lezecká stena je určená na lezenie s lanom, ponúka viac ako 80 samostatných lezeckých trás od najľahších až po náročnejšie trasy pre aktívnych lezcov. Súčasťou je aj detská stienka výšky 6 metrov s 5 odistenými trasami.

 

Výmenníky

Zaujímavé trávenie voľného času viete nájsť aj priamo na košických sídliskách - v siedmich výmenníkoch. Ich program pozostáva poväčšine z pravidelných prednášok či workshopov - od fotografovania, grafity cez módne návrhárstvo a košikárstvo až po divadelníkov a hudobníkov. Cieľom výmenníkov je budovať kultúrne, kreatívne a občianske zázemie.

 

 

Múzeum letectva a leteckej techniky

V Košiciach nájdete množstvo múzeí v krásnych historických budovách, ktoré rodinám s deťmi radi odhalia históriu. Múzeum letectva sa nachádza v areáli Letiska Košice, je teda ďalej od mesta. Láka však 52 exponátmi, ktoré sú v 5 hangároch. Oboznámite sa s vývojom letectva od prvých pokusov vzlietnuť až po rozvoj kozmickej a raketovej techniky. Múzeum ukrýva skutočný poklad - Galériu prezidentských lietadiel 14 krajín Európy, USA a Číny.

 

Laser aréna Košice

Ponúka typ zábavy, pri ktorej si aj zašportujete - vezmite deti vybehať sa do arény, v ktorej je okrem osvetlených prekážok takmer dokonalá tma a hustá hmla. Zasúťažte si spolu ako rodina o to, kto zasiahne najčastejšie. Zásah od protihráča nebolí, pretože je snímaný za pomoci elektroniky na veste, ktorú máte na sebe. Ide o bezpečnú hru vhodnú pre všetky vekové skupiny. 

Baby friendly podniky

Po aktívnom dni a množstve zážitkov pre celú rodinu odporúčame navštíviť podniky v meste, ktoré disponujú detským kútikom -  PrimiBistro TabačkaMondieu alebo Pogo Urban Caffe.