Košické rozprávkové Vianoce

1. 12. 2019 - 6. 1. 2020

Vianočné trhy na Hlavnej ulici

Košické rozprávkové Vianoce opäť otvoria svoju náruč všetkým milovníkom kolied, vareného vína, horúcej medoviny a chuťoviek každého druhu. Okrem skvelých lángošov, klobások, zemiakových placiek a pečených gaštanov ponúkne rozprávková aleja na Hlavnej ulici aj nádherné ručne vyrábané ozdoby či darčeky priamo z dielní košických a slovenských remeselníkov. Nebudú chýbať nádherné dekorácie a drevený vyrezávaný Betlehem pri Dolnej bráne.
Čo by to boli vianočné trhy bez kvalitnej hudby? Mesto Košice, Visit Košice i jednotlivé mestské časti sa aj tento rok postarajú o program, ktorý zaručene roztancuje každého bez ohľadu na vek ani na to, koľko vareného vínka už vypil.

Program si môžete stiahnuť tu

Vianočné trhy pre Auparkom

Na trhoch Košičania a návštevníci z okolia nájdu aj tento rok svojich obľúbených stánkarov s vianočnými „chuťovkami“ ako sú napríklad pečené prasiatko, maďarské langoše, zemiakové placky a lokše, či rôzne grilované špeciality. Pribudnú aj moravské frgále, ručne lepené pečené pirohy alebo jedlá v štýle streetfood. Z nápojov budú v ponuke vína, medovina alebo miešané nápoje na báze ručne vyrábaných sirupov.
Remeselné stánky určite nesklamú milovníkov ručne vyrábaných výrobkov. Ponúkať budú od bodkovanej keramiky, pálenej v Maďarsku, cez prírodnú levanduľovú kozmetiku až po vianočné vence alebo girlandy.

Mnohým určite splnia priania aj interpreti, ktorí tento rok na vianočných trhoch pred Auparkom vystúpia. Prvý koncert a oficiálne otvorenie trhov bude patriť obľúbenej slovenskej speváčke Katke Knechtovej. V sobotu 7. decembra budú môcť na trhoch stretnúť deti Mikuláša, ktorý bude rozdávať za pesničku alebo básničku sladké odmeny. Na koncerte sa predstaví košická kapela Pomaranč. Na treťom vianočnom koncerte, naplánovanom na 14.decembra, vystúpi Dáša Kostovčik so svojím bandom. Koncertné soboty ukončí 21.decembra koncert obľúbeného Košičana Lukáša Adamca.

Vianočné trhy pred Auparkom potrvajú do 23. decembra.

Fotografie: Aupark Košice, Creative Industry Košice