Steel Park

Steel Park, park vedy

Sme parkom vedy a zábavy. Prinášame malým i veľkým zážitok zo spoznávania. Chceme, aby deti a mládež pri skúmaní vedeckých hypotéz  a overovaní technických a prírodných zákonitostí napredovali, aby sa nenudili, ale zabávali.

Pre návštevníkov máme v ponuke dve zaujímavé prehliadky. Prvou prehliadkou je  expozícia Steelpark, interaktívna výstava ponúka návštevníkom aktívne hranie sa s vyše 50 exponátmi z oblasti optiky, biometrie, geológie, fyziky, chémie, strojárstva a ďalších.). Druhou prehliadkou je výstava Klamárium, ktorá je zameraná na exponáty optických klamov a bude v budove Bravo na 1. poschodí do 31. augusta 2019.
V našej ponuke nájdete počas školského roka Krúžky pre deti od 10 rokov, zamerané na programovanie a robotiku.

Počas leta každoročne pripravujeme denný letný tábor v dvoch termínoch, ktorý je  pre malých vedcov to pravé orechové. Tento rok budú deti objavovať svoju superschopnosť.         V rámci programu sa deti hravou formou naučia základy programovania Arduina, riešiť logické a matematické úlohy, absolvujú ukážku programovania lego robotov, preskúmajú fyzikálne zákony a princípy chémie.

Do našej ponuky pribudol aj workshop spojený s programovaním, ktorý sa bude konať raz mesačne. ARDUINO – WORKSHOP pre začiatočníkov. Nemusíte byť vášnivý programátor, tento workshop zvládnu aj úplní začiatočníci, ktorí sa túžia naučiť programovať a navrhovať vlastné elektronické zariadenia. Odporúčaný vek: 11 +. 
Informácie ohľadom Krúžkov pre deti, denného letného tábora a workshopov poskytujeme na mailovej adrese: info@steelpark.sk.  

Pre školské skupiny máme pripravené labáky z oblasti fyziky, chémie, matematiky a informatiky a programovania.

Labák 1, 2 Bádateľské prírodovedné laboratóriá (fyzika, chémia) (5. – 9. roč. ZŠ a SŠ)
Labák 3 Matematika hrou (1. – 4. roč. ZŠ)
Labák 4 Záhadný svet Arduino (5. – 9. roč. ZŠ a SŠ)
Pri vyššom počte žiakov, študentov (viac ako 30 žiakov, študentov) odporúčame aj rezerváciu prehliadky expozície Steelpark. 
Rezervácia pre školskú skupinu je potrebná a nutná: rezervacie@steelpark.sk. 

Otváracie hodiny počas školského roka
Pondelok – Utorok: 9:00 – 13:00 (rezervácie)
Streda – Piatok: 9:00 – 13:00 (rezervácie), 14:00 – 18:00 (verejnosť)
Sobota – Nedeľa: 11:00–18:00(verejnosť)

Otváracie hodiny počas letných prázdnin
Pondelok: ZATVORENÉ
Utorok – Nedeľa: 11:00 – 18:00

Ďalšie informácie: www.steelpark.sk

Kde nás nájdete?
Steelpark, park vedy, Kukučínova 2, 040 01 Košice /areál Kasárne/Kulturpark/