Natura Vinum 2019 – festival krásnych vín

30. apríl 2019 / Synagóga na Zvonárskej ulici / Festival remeselných vinárstiev

Michelinovské vinárstva prichádzajú do Košíc!
Len v rámci festivalu krásnych vína Natura Vinum, už 30.4.2019 budete môcť v Košiciach ochutnať vína z tých najprestížnejších slovenských a zahraničných vinárstiev, ktorým otvorili svoje brány a vínne karty tie najlepšie reštaurácie sveta!
 
Vinárstvo Strekov 1075 (Slovensko)

Charizmatický vinár Zsolt Sütő dokázal svojim nekonvenčným a rebelským prístupom k vínu ako vôbec prvý vinár zo Slovenska malý zazrak! Jeho víno sa dostalo do ponuky svojho času najlepšej reštaurácie sveta Noma v Kodani. V súčastnoti jeho vína najdete v mnohých michelinovských reštaurácia po celom svete – skúsme vymenovať zopár z nich: Švédsko: Oaxen Krog, Volt, Mathias Dahlgren, Ekstedt Veľká Británia: Marcus, Fera at Claridge's Francúzsko: Jerome Nutile a mnohé dalšie!

Vinárstvo Bott Frigyes z Mužle (Slovensko)

Malé rodinné vinárstvo z Južného Slovenska, ktorých vína nájdete v 4 zo 4 michelinovskych reštauráciách v Budapešti! Bio ochrana vinohradov a minimálny zásah do výroby vína naznačuje vzor v tých najlepších vinárstvach sveta!

Vinárstvo Krásna Hora (ČR, Starý Poddvorov)

Toto biodynamické vinárstvo je v zahraničí momentálne jedno z najúspešnejších vinárstiev z ČR a SK vôbec, a to predovšetkým vďaka odrode Pinot Noir. Ich víno nájdete Blanc de Noir Sekt nájdte v troj-hviezdičkovej michelin reštaurácii Maaemo v Oslu - aktuálne 35 najlepšia reštaurácia na Svete!!!  Za zmienku určite stoja aj reštaurácie Sat Bains v Nottinghamu (2hviezdičky!), a veľmi známa michelinovská reštaurácia Jasona Athertona Pollen Street Social v Londýne.

Vinárstvo Stapleton & Springer (CR, Bořetice)

Silná orientácia na prácu prevažne s jednou odrodou nie je bežná v našich končinách, no práve to je cesta ako „dobiť svet“. Kráľovská odroda Pinot Noir (u nás známa ako Rulandské Modré) otvorila vinárstvu dvere do dvojhviezdičkovej michelinovskej reštaurácie Mraz&Sohn vo Viedni alebo dokonca v14stej najlepšej reštaurácii sveta Steirereck v Stadparku! Ich víno Rouči je obľúbeným vínom speváčky Jany Kirschner.


Bodegas Bhilar (Bilar, Španielsko)

Rodinné vinárstvo z ikonickej oblasti Rioja, ktoré tvorí charizmatický vinár David Sampedro, jeho krásna manželka Melanie, 2 malý synovia, pes a kôň svojou vášňou pre víno oslovilo srdcia someliérov z tých najlepších reštaurácii sveta. Ich víno si môžete dať v reštaurácii Arzak v mekke svetovej kulinárie v meste San Sebastian (30najlepšie reštaurácia sveta, 3 michelinovské hviezdy) alebo v ďalšej kultovej troj-michelinovskej reštaurácii Akkelare. 
 
Na festivale Natura Vinum 2019 vas čaká viac ako 20 vinárstiev, viac ako 100 druhov krásnych vín v priam mystickom prostredí Starej synagógy na Zvonárskej ulici v Košiciach.

Viac info a zoznam všetkých vinárstiev: kubboselect.sk/naturavinum
Lístky si môžete zakúpiť: www.ticketportal.sk
FB EVENT: https://www.facebook.com/events/304496443539772/