prehliadky

Prehliadky mesta

Prehliadku Košíc je potrebné zarezervovať minimálne 24 hodín vopred - v pondelok až piatok.
 

Chcete spoznať Košice očami ich mešťanov? Ak áno, tak neváhajte a vyberte si jednu z prehliadok, ktoré vás prenesú naprieč jeho históriou až k súčasnosti.

V prípade záujmu nás kontaktujte na tel. čísle +421 907 722 062 alebo iveta.hajzerova@visitkosice.org.

Najkrajšie skvosty Košíc

Objavte fascinujúce skvosty Košíc s pohnutou históriou a opradené legendami. Dostaňte sa na miesta, kde pulzoval život od začiatkov mesta, spoznajte slávneho rodáka, patrónku mesta, miesto, kde sa vyhlásil Košický vládny program, miestny „rozhlas“, harfové divadlo a ďakovnú sochu za prežitie. Na tejto prehliadke nebude o superlatívy núdza.


Trvanie prehliadky: 1,5 hod.

Prechádzka Starým mestom

Rozšírením prehliadky „Najkrajšie skvosty Košíc“ sa dostanete na ďalšie miesta, ktoré sú bežným turistom skryté v bočných uličkách. Pokračujte ďalej v objavovaní stredovekého opevnenia Košíc a žalára, spoznajte košické domáce väzenie pre neposlušného vodcu, palác na brehu rieky, zákutia mestského parku, najslávnejšieho spisovateľa Košíc, symbol a víťazov maratónu a miesto, kde je uložený zlatý poklad!


Trvanie prehliadky: 2,5 hod.

Židovské Košice

Pred holokaustom boli Košice mestom s jednou z najväčších a najprominentnejších židovských komunít na území dnešného Slovenska. V roku 1930 tu žilo cez 11 500 židov, ktorí tvorili 16,4% celkovej populácie mesta, pričom židia sa v meste mohli usadiť až po roku 1840. Trvalo však len necelý mesiac v roku 1944, aby takmer celú komunitu vyhladili transporty do Auschwitzu. Zanechala nám však pamiatky, ktoré dotvárajú mesto a rozprávajú svoje smutné príbehy. Svojou krásou, atmosférou a unikátnosťou vytvárajú židovské pamiatky z tejto prehliadky jedinečný zážitok.

Trvanie prehliadky je 1,5 hodiny.

Stredoveké Košice

je unikátna prehliadka, ktorá Vás prevedie stredovekými pamiatkami mesta a ich príbehmi.

Trvanie prehliadky je 2 hodiny.

 

Po stopách Sándora Máraiho

 

Sándor Márai je osobnosť, ktorú v zahraničí netreba zvlášť predstavovať. Obľúbený spisovateľ a umelec, ktorého detstvo a mládežnícke roky sú neodmysliteľne späté s Košicami, ožíva vďaka projektu Kultour a Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 – konečne aj vo svojom rodisku. Vydajte sa po jeho stopách! Márai sa narodil 11. apríla 1900 v Košiciach a Košičanom aj navždy zostal, čo odzrkadľujú jeho diela, v ktorých sa k rodnému mestu pravidelne s nostalgiou vracia. Prehliadka  zavedie do jeho pamätnej izby a k ďalším miestam, ktoré ho pripomínajú. Márai bol Európanom a predovšetkým (pravým) mešťanom, ktorý si ctil pravé ľudské hodnoty a tradície. Oprášte tieto hodnoty a vychutnajte si pravú mestskú atmosféru v uliciach Košíc.

Trvanie prehliadky je 1,5 hodiny.

Prehliadky mesta pre školy

Visit Košice ponúka prehliadky mesta pre školy vo zvýhodnenej cene! Žiaci spoznajú židovskú štvrť, stredoveký život na Hrnčiarskej ulici, dominanty Hlavnej ulice i Dóm sv. Alžbety. Ak máte záujem, stačí nám napísať na e-mail visit@visitkosice.org a my Vám ju radi zabezpečíme. Pomôžme tak deťom spoznať mesto, v ktorom žijú!

Trvanie prehliadky je 1,5 hodiny.