košice nature

6 tipov na výlety z Košíc

Košice sú modernou metropolou Slovenska, ktorá poskytuje dostatok možností na trávenie voľného času. Na svoje si prídu milovníci umenia a kultúry, rodiny s deťmi, športovci, gurmáni, ale aj ľudia, ktorí radi trávia svoj čas v prírode. Kam sa vybrať za zeleňou v okolí Košíc?

1. Alpinka - Rekreačný areál v Čermeľskom údolí je od centra mesta vzdialený 7 kilometrov a ponúka široké možnosti pre rodiny s deťmi. Jeho najväčším lákadlom je Detská historická železnica, ktorá má 4,2 kilometra. Okrem toho sa na Alpinke nachádza aj lanový park Tarzánia, ktorý pozostáva z 32 prekážok vo výške 4 až 10 metrov nad zemou. K dispozícii je aj bufet a reštaurácia, golfové ihrisko či piknikové miestečka pri Čermeľskom potoku.

košice alpinka

 

2. Bankov - Blízko Košíc sa nachádza rekreačná časť, ktorá bola kedysi najobľúbenejším výletným miestom Sándora Máraiho. Na Bankove sa ukrýva aj najstarší hotel na Slovensku. Dnes táto oblasť ponúka návštevníkom možnosti na piknik a prechádzky. Na svoje si prídu aj milovníci minigolfu či zvedavci, ktorých zaujme náučný chodník.

košice bankov hotel

 

3. Čičky - Rekreačný areál je od centra mesta vzdialený približne 3 kilometre. Súčasťou areálu sú ihriská pre šport aj pre deti. Okolie Čičiek láka aj množstvom upravených lesných chodníkov, ktoré sú ideálne na prechádzky aj beh.

čičky košice

 

4. Vodná nádrž Pod Bukovcom - Od centra mesta je vzdialená vyše 10 kilometrov. Vodná nádrž je vyhľadávanou najmä počas letných mesiacov, pretože ponúka možnosti kúpania sa, windsurfingu aj rybolovu. Okolo nádrže sú dve pláže - spoplatnená poskytuje aj služby v podobe ležadiel, spŕch, lodiek či plážových ihrísk, kým nespoplatnená na opačnom brehu pozostáva najmä z neupravenej trávnatej plochy a jedného bufetu. V blízkosti tejto nádrže sa nachádza aj vodná nádrž Bukovec, ktorá je zásobárňou pitnej vody, preto je pre verejnosť neprístupná.

košice bukovec

 

5. Vyhliadková veža - Výhľad na Košickú kotlinu a celé mesto Košice vám poskytne vyhliadková veža, ktorá sa nachádza na vrchole kopca Hradová. Veža je vysoká 21,51 metrov a v jej okolí nájdete aj náučný chodník vedúci okolo nikdy nedokončeného Košického hradu.

košice vyhliadkova veza

 

6. Zoo Košice - Košická zoologická záhrada je s 288 hektármi treťou najväčšou zoo v Európe v rámci rozlohy. Okrem približne 1 200 živočíchov ponúka zoo aj oddychové zóny, detské ihriská a rôzne atrakcie, napríklad DinoPark.

košice zoo

 

Okolie Košíc je rozmanité rovnako ako samotné mesto. Ak túžite spoznať 2. najväčšie slovenské mesto - jeho históriu a zákutia, skúste naše prehliadky mesta. Radi vám poradíme aj v prípade akýchkoľvek otázok v našom turisticko-informačnom centre na Hlavnej 59 alebo na našom Facebooku.