pivarne

Pivo, víno a bary

Pivovary a pivárne v Košiciach

Hostinec / Hlavná 65
Remeselný pivovar v najstaršom dome na Hlavnej ulici a zároveň piata najstaršia reštaurácia sveta, ktorá je od roku 1542 vyhľadávaným miestom gurmánov.
Hlavná 65
www.pivovarhostinec.sk

Piváreň Luxor / Biela 3
Pivo v LUXOR brewhouse je varené výlučne z prírodných surovín od renomovaných producentov. Prírodné suroviny spolu s nemeckou technológiou – WACHSMANN Brautechnik umožňujú precíznu výrobu v Pivovare ŠEMRÁK, nad ktorou dohliada skúsený sládok Ing. Roman Šusták, CSc. To zaručuje výnimočnú chuť a kvalitu „Vášho piva“, ktorá uspokojí nároky aj tých najnáročnejších pivárov.
www.pivarenluxor.sk

Golem / Dominkánske námestie 15
Jedinečná piváreň v Košiciach, variaca svetlé, tmavé a rezané pivko s príhodným názvom "Golem", je vynikajúcim miestom nielen na posedenie s priateľmi, ale aj na vychutnanie si tradičných slovenských a českých jedál.

Naša Kozlovňa / Hlavná 5
Neobyčajný priestor tvorený drevom, kovom a kožou, v ktorom si môžete vychutnať pivo priamo z tankov a penou hustou ako smotana!

Central Pub & Restaurant Košice / Hlavná 85
Ak milujete domácu či medzinárodnú kuchyňu, v Central-e si prídete na svoje. V príjemnej atmosfére slovenskej pivárne si vychutnajte nepasterizované pivo z tanku. Ochutnáte a neoľutujete.

Dobré časy / Čajkovského 4
Pivný dom Dobré Časy je pivu zasľúbené miesto, kde sa na 25 pipách striedajú pivá zo stredných a malých pivovarov Čiech a Moravy, Slovenska, Belgicka,Danska,Nemecka, a Škótska. Ponuka je doplnená výberom fľašových pív. V Dobrých Časoch môže každý správny milovník piva podniknúť pivný výlet nielen po pivovaroch z Česka a Slovenska.

Budějovická hospoda / Hrnčiarska 25
Iba tu si vychutnáte jedinečný krúžkovaný, nepasterizovaný Budvar. Najlepšia dvanástka v meste!

Česká hospoda / Moyzesova 22
Právom vedie rebríček najlepších desiatok v meste s nepasterizovanou Moravskou „sklepní desítkou“ tlačenou do Vášho krígla kompresorom ako za starých čias.

Piváreň Záhrada / Kukučínova 13
Vychutnajte si rôzne druhy zlatistého moku v kombinácii s domácimi špecialitami, v príjemnom prostredí najväčšej letnej záhrady, ktorá v širšom centre mesta osviežuje zákazníkov už vyše 20 rokov.

Staromestská piváreň / Hlavná 104
Poctivá kuchyňa a stále dobré pivo.

The Beer House / Hlavná 54
Prvá skutočná (v dolnom bare nefajčiarska) piváreň v Košiciach, založená v apríli 2008. Len u nás máte na výber z rôznych druhov čapovaných pív značiek: Prazdroj, Gambrinus, Budvar, Postřižiny, Litovel, Maestro, Tmavý Steiger, Hoegarden, Holba, Svijany, Weizenbier a ako bonus stále hosťovský špeciál. Z našej širokej ponuky pív si vyberie každý.

Pokhoi / Hlavná 20                                                                                                                                                                                                       Bar je známy tienidlami a krásne nasvieteným interiérom, kamarátskou atmosféru, vynikajúcimi pivami zo slovenských a českých kočovných pivovarov a širokou ponukou exkluzívnych destilátov. Namiesto systému Wi-Fi tu nájdete Hi-Fi, to znamená repráky s hudbou, aby ste sa venovali svojím kamošom a nie mobilu. Využiť môžete aj klasický jukebox v štýle 70. rokov. Podnik sa preslávil aj festivalom remeselných pív, ktorý je spojený s barbecue, ochutnávkou bourbonov a riadenou degustáciou piva.

 

Vinotéky

Villa Cassa Wine Bar / pri Miklušovej väznici 2

Úžasné miesto s vynikajúcou obsluhou, chutnými syrmi a talianskymi olivami, kde si vychutnáte fľašu vínka priamo pod stredovekými stropmi.
www.villacassa.sk

Vinotéka Matyšák / Námestie Ladislava Novomeského 11

Rodinné vinárstvo už viac ako dve desaťročia ponúka svojim zákazníkom popredné vína z Malokarpatskej a Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti.
www.vinomatysak.sk

Ďalšie vinotéky

Barrique / Hlavná 12
Enoteca Centro / Kováčska 10
Porto Coffee &  Wine / Mäsiarska 4
Vinotéka Löffler / Hlavná 90
Zem vína / Mäsiarska 17

Bary

Piano / Hlavná 92
Retro Cult Club / Kováčska 49
Jazz Garden / Kováčska 39
Garibaldi´s / Hlavná 68
Little Havana / Kováčska 13
Intermezzo Cafe / Bočná 4
Glamour / Dominikánske námestie 3
Lobby bar / OC Aupark