vodne

Vodné športy

V Košiciach si môžete vyskúšať vodné športy ako vodné lyžovanie, wakeboarding, wakeskating či windsurfing.

Vodno-lyžiarsky areál s vlekom v časti Nad Jazerom je domovom klubu vodného lyžovania Trixen a wakeboardistov a wakeskaterov Evils. Každoročne sa tu organizujú rôzne súťaže. Vlek je otvorený v letnej sezóne a vyskúšať si tieto športy môžete aj Vy – pri vleku funguje aj požičovňa. Ochotný „vlekár“ poskytne inštrukcie, ako správne odštartovať a úspešne prejsť prvé kolo. Nenechajte sa odradiť profesionálnymi skokmi a trikmi miestnych jazdcov, na vleku vládne priateľská atmosféra podpory.
Z Košíc pochádza aj známy windsurfista a olympionik Patrik Pollák. Obľúbeným miestom pre tento šport je aj štrkovisko Geča. Leží neďaleko od mesta a je známe dobrými veternými podmienkami.

Splavujeme.sk

splavujeme.sk

Pohodové splavy Hornádu s inštruktorom, rafting, kurzy kanoistiky, ale aj adrenalínové splavovanie riek v zahraničí. 

Splavujeme.sk ponúka splavy a kurzy vhodné pre začiatočníkov, celé rodiny s deťmi, ale aj pre pokročilých vodákov. V Košiciach na Aničke prebiehajú kurzy kanoistiky a v tesnej blízkosti Košíc rafting a splavovanie Hornádu.

Na Aničke taktiež funguje požičovňa lodí, raftov, paddleboardov a vodáckeho vybavenia. Organizuje teambuildingy pre firmy, splavy a vodácke kurzy pre školy, zážitkové akcie na objednávku. Okrem splavovania si je možné vybrať zo širokého spektra ďalších aktivít ako napríklad lukostreľba, 4x4 tour, geocaching...

Cenník:
Celodenný splav Hornádu z Malej Lodiny do Košíc – 20€/osobu
2-hodinový splav z Družstevnej pri Hornáde do Košíc – 16€/osobu
Kurz základov kanoistiky na Aničke – 20€/osobu
Kurz základov kajakovania na Aničke – 25€/osobu

Otváracie hodiny: Kontaktujte nás, radi pre Vás otvoríme.

Kontakt:
Lodenica Košice – Anička (150m od Ťahanovského mostu po prúde rieky vpravo)
T: +421 949 422 835, +421 915 880 853
Facebook: www.facebook.com/Splavujeme
E: rieku@splavujeme.sk
W: www.splavujeme.sk